home : zvlhčování : humiSteam
produkt specifikace dokumentace příslušenství galerie
elektrodový vyvíječ páry od 1 do 130 kg/h     humiSteam - UE*
Lineární distributory páry pro vzduchotechnická potrubí a parní trysky
DP*

Nová řada parních distributorů pro vzduchotechnické jednotky a potrubí je vyrobena z nerezové oceli a uchycena v odolném plastovém držáku Ryton®.

Tento materiál spojuje výborné mechanické vlastnosti s výjimečnou odolností vůči vysoké teplotě.

Plastový držák umožňuje horizontální instalaci distributoru do stěny a zároveň zajišťuje potřebný sklon k odvodu zkondenzované vody.

Nerezové parní distributory se dodávají ve třech průměrech 22, 30 a 40 mm. To odpovídá stejnému průměru parních hadic, které se používají v celém sortimentu parních zvlhčovačů CAREL.

Nerezové parní distributory jsou určeny pro rozptýlení páry stejnoměrným způsobem po celé délce distributoru a v co nejkratší rozptylové vzdálenosti.

V selekční tabulce jsou uvedeny doporučené modely distributory pro každý typ zvlhčovače; hodnoty v závorkách (dvakrát) jsou určené pro případy malých potrubí. V takovém případě se parní hadice rozdvojí pomocí nerezového „Y“ rozbočovače buď na 1x 40 mm a 2 x 30mm, kód UEKY000000 nebo 1x 40mm a 2 x 40 mm kód UEKY40x400.

distributory pro humiSteam

dokumentace

 

Tryskové distributory
SDPOEM*

Pro distribuci páry do malých potrubí nebo pro speciální aplikace je k dispozici řada parních trysek SDPOEM0012, SDPOEM0022, SDPOEM0000.

SDPOEM0012 parní tryska o výkonu do 3 kg/h
SDPOEM0022 parní tryska o výkonu od 3 kg/h do 15 kg/h
SDPOEM0000X parní tryska bez otvoru

 

Parní a kondenzátní hadice
131123*

Parní hadice
Nové parní hadice jsou vyrobeny z gumy odolné teplotě 105 °C při nepřetržitém provozu bez vzniku jakéhokoli zápachu. Materiál je vhodný pro použití v potravinářství. Uvnitř hadice je spirálová kovová výztuha, která ji poskytuje pevnost a ohebnost a zároveň brání zalomení hadice v ohybech a blokování průchodu páry.

Vypouštěcí hadice a potrubí
Kondenzát, který se tvoří uvnitř parních distributorů se odvádí pomocí 10 mm kondenzátní hadice, která je společná pro všechny typy parních vyvíječů. Pro ventilátorové distributory páry se používá 7 mm hadice. Hadice jsou vyrobeny z gumy a jsou odolné 100 °C teplotě.

1312360AXX parní hadice pro jednotky s průměrem výstupu páry 22 mm
1312365AXX parní hadice pro jednotky s průměrem výstupu páry 30 mm
1312367AXX parní hadice pro jednotky s průměrem výstupu páry 40 mm
Kondenzátní hadice a odpadní potrubí
1312353APG kondenzátní hadice průměr 7 mm
1312368AXX kondenzátní hadice průměr 10 mm
1312357APG odpadní hadice průměr 40 mm pro vypouštěnou vodu

 

Humivisor: dálkový ovladač s grafickým displejem
URT0000000

Dálkový ovladač s grafickým displejem humivisor umožňuje řízení místní sítě až 4 jakýchkoli zvlhčovačů CAREL. Síť se vytvoří pomocí standardní stíněné dvojlinky sériového připojení RS485.

Hlavní funkcí dálkového ovladače je centrální řízení až 4 zvlhčovačů s maximální vzdáleností 1,000 m.

Pomocí terminálu lze sledovat stav a nastavit parametr každého ze čtyř zvlhčovačů. Supervize a řízení sítě je tak velmi snadné a rychlé.

Displej je podsvícen a může být nastaven kontrast, aby byly údaje viditelné za jakýchkoli světelných podmínek.

Ovladač humivisor je vybaven hodinami pro nastavování týdenních časových programů pro každý zvlhčovač.

 

humiset: software pro konfiguraci zvlhčovačů
humiset

Carel vyvinul soupravu – humiset – určený jak pro OEM zákazníky tak pro servisní střediska CAREL. Obsahem je HW & SW a veškeré komponenty, nezbytné pro programování jakéhokoli regulátoru z jakéhokoli typu zvlhčovače CAREL série humiSteam, heaterSteam, gaSteam, humiFog, OEM „KUE“

Pomocí soupravy humiSet a počítače může uživatel programovat regulátor (např. stáhnout si parametry potřebné pro konfiguraci zvlhčovače) jak v zvlhčovači, tak i „na stole“.

dokumentace